0543 621 8077     0543 621 8077
kilitliparke@gmail.com     Talep Formu
0543 621 8077     0543 621 8077     kilitliparke@gmail.com     Talep Formu
Profesyonel Kilitli Parke Taşı!

Kilit taşı nedir ?

06 Mart 2018     659 Görüntüleme

Kilit taşı nedir ? kilit taşı döşemesi kum ve çimentonun aşık kemiğine benzer kalıplardan oluşan parke taşı kalıplarına dökülerek  elde edilir. Preslenme ve kurutma işlemlerinden sonra başta otopark zemin kaplamaları gibi diğer çevre düzenleme çalışmlarında tercih edilmektedir.  Kilit taşı, parke taşı her ikisi de aynı ürünlerdir.  TSE belgeli parke taşı çeşitleri yüksek kaliteye sahiplerdir. Kolay bir şekilde kırılmaz kış aylarında kayma yapmaz, renk solma gibi sorunlar yaşanmamaktadır.  6 cm ve 8 cm yüksekliğe 20 cm uzunluğa sahip olan parke taşları farklı renk seçeneklerine sahip ve farklı kalıplarda değişik desenlerde de üretimi gerçekleştirilmektedir.  Ankacak Ankara da kalite yönünde standarların üzerine çıkan firma sayısı oldukça azdır? kilit taşı birim fiyatları döşeme yapılacak alanlara ve yakınlık uzaklık mesafesine göre ufak tefek farklılıklar göstere bilir. Ancak malzeme + işçilik olarak standart Kilit taşı döşeme fiyatları 22 TL 25 TL aralıklarında dadır. Peki kilit taşı döşemeleri nasıl yapılır ?

Kilit taşı ustası: Firmamız özenle seçilmiş  kilit taşı usta kadrosu ile sizlere ekonomik hizmet vermektedir.

Keşif: Ankara’nın bütün ilçelerinden arayarak ücretsiz keşif ekibimizden yararlana bilirsiniz.

Ödeme: Kredi kartsız vade farksız taksit imkanı

Malzeme+ işçilik kilit taşı birim fiyatarı

Bütün kilit taşı türleri

İnşaat sonrası yapsat firmaları genelde otopark alanlarına beton ve ya kilit taşı yaptırmaktadır. İnşaat sonrası kilit taşı döşemesi yapılacak  alana kepçe ile tesviye işleminden sonra alana komple mıcır serilir. Mıcır kalınlığı 5- 10 cm aralıklarında yine kepçe yardımı ile alana serilmesinin peşi sıra alanda silindir gezdirilerek sıkıştırma işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlem ileride parke taşlarında çökme meydana gelmemesi için oldukça önemlidir. Küçük alanlarda ise silindire alternatif olarak kompaktör ile de sıkıştırma işlemi yapa bilirsiniz. Büyük sitelerde de kilit taşı aşık modeli ve diğer parke taşı çeşitlerini yürüme yolu, otopark, çardak zemin döşemelerine uygulana bilir.Standartların dışarısına çıkmak isteyenler için se baklava modeli üç boyutlu parke taşı şahane olacaktır.  Peki kilit taşı avantajları nelerdir ?

Kilit taşı: Temizlemesi oldukça kolay  ve kırılması bir o kadar zor

Parke taşı:Kayma yapmaz kolayca aşınmaz

Parke taşı birim fiyatları olukça ekonomiktir.

Kilitli parke :Sökülen taşlar aynı mekana uygulana bilir.

Bu avantajlarının yanısıra parke taşı ustası konusunda sizlere hizmet veren firmamız sizlere anahtar teslim uygulamalarınızda kolay ödeme avantajları ve garantide sunmaktadır. Biraz da kilit taşı uygulamasından bahsedelim yukarıda kilit taşı zemini nasıl olmalı kısaca bahsettik şimdi montaj zamını ilk önce alanımızdaki bordür taşı döşemesinden başlayalım 50x20x10 ebatlarında kırmızı ve gri renklerde olan bahçe bordür taşı ip çekilerek gönye alınır ve altına harç atılarak aynı hizada uygulanır bordür taşı döşemesi kilit taşı döşemesinden önce olması gerekir. Bu işlemden sonra parke taşı tozu alana serilir ve mastar çekilerek su gideleri ayarlanır. Ve ip çekilerek parke taşı döşemesi yapılır. Son olarak sıkıştırma ve üzerine kum serme işlemi ile anında kullanmaya başlaya bilirsiniz. Sevgili www.kilitliparketasi.com  ziyaretçileri sizlere gerekli tüm ödeme kolaylıkları sunan firmamızdan fiyat almadan karar vermeyin. 

kilit taşıBİLGİLENDİRME

 

 

NEDEN KILITLIPARKETASI.COM
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER