0543 621 8077     0543 621 8077
kilitliparke@gmail.com     Talep Formu
0543 621 8077     0543 621 8077     kilitliparke@gmail.com     Talep Formu
Profesyonel Kilitli Parke Taşı!

Kilit taşı metrekare fiyatları

06 Mart 2018     1187 Görüntüleme

Tarihi bir öneme sahip olan kilit taşı yer döşeme ve  geçmiş dönemlerde duvarlar da farklı bir şekilde uygulanırdı. kilit taşı metrekare fiyatları hem Osmanlı mimarisinde hem de Roma mimarisinde kullanılmıştır. Temel olarak taştan yapılmış olan kemer ve köprülerde birleştirici unsur olarak kullanılagelen bir taş çeşidi olmakla birlikte çok daha farklı alanlarda ve yapılarda da kullanılmaktadır. Kilit taşının en önemli hususlarından bir tanesi ise temel dayanak noktası olmasıdır. Herhangi bir mimari eserde bulunan kilit taşının çekilmesiyle yapı çökmektedir. Osmanlı mimarisiyle oluşturulan cami, han, köprü gibi yapılarda çok sık kullanılmıştır. Bunun en büyük nedeni ise yapının daha sağlam kalmasını sağlamak olmuştur. Avrupa için de önemli bir taş olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Roma mimarisiyle oluşturulan birçok yapıda kullanıldığı yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkmıştır. Bugün ise İtalya merkezli mimari eserlerde kullanılan kilit taşı daha çok süsleme amacıyla kullanılmaktadır. Bu nedenle heykel gibi sanatsal değeri olan yapılarda kullanılmaktadır. Dekoratif olarak etkileyici bir hava kattığını söylemek de yanlış olmayacaktır. parke taşı metrekare fiyatları için bizi arayın

Kilit taşı fiyatları Ankara

Kilit taşı metrekare fiyatları

kilit taşı fiyatları

Ankara kilit taşı fiyatları Günümüzde ise yapılarda kullanılma oranı azalma gösterse de devam etmektedir. Ancak bilinmelidir ki amacı itibariyle bir değişikliğe uğramıştır. Sağlam yapılar kurmanın ötesinde estetik bir değer katmak için kullanılmakta olan kilit taşı metrekare fiyatları süs motifi olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle hemen hemen her yerde kullanımı görülmektedir. Kullanımı sadece tarihi yapılarla sınırlı kalmayan kilit taşlarının zeminlerde, bahçelerde, parklarda, yol kenarlarında kullanıldığı görülmektedir. Bu kullanımında renkli taşlarında kullanılabilmesiyle daha canlı ve süslü yapılar ortaya çıkartılabilir. Ayrıca maliyet açısından da daha uygun olan kilit taşının döşenmesinde de herhangi bir sorun olmamaktadır. Diğer yapı taşlarıyla kıyaslama yapmamız halinde daha kolay ve hızlı bir şekilde döşenebildiği bir gerçektir. Bu nedenle de çok daha fazla tercih edilmesi normal karşılanabilir. Ayrıca herhangi bir kimyasal sıkıntısı bulunmamakla birlikte diğer yapı taşlara oranla daha sağlıklıdır. Atıkların geri dönüşümüne katkı verme oranı daha yüksek olduğu için doğaya uygunluğu bulunmaktadır. Bu nedenle yeşilin bol olduğu yerlerde tercih edilmektedir. Aşınma, kırılma gibi durumlarda da yine diğer taşlara oranla daha dayanıklıdır. Soğuk iklimlerin olduğu yerlerde oluşabilecek donma durumlarında da uzun ömürlü olması nedeniyle tercih edilebilir. Dayanıklı ve uzun ömürlü olması nedeniyle sık sık bakıma da ihtiyacı bulunmamaktadır.

kilit taşı metrekare fiyatları kullanımının birçok avantajının yanında dikkat edilmesi gereken hususlar da bulunmaktadır. Öncelikle estetik güzelliğin ön planda tutulmasından kaynaklı birçok sorunun oluştuğu da bir gerçektir. Bu nedenle daha ucuz ve süslü kilit taşlarının alıcı tarafından dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Beton kalitesinin daha zayıf olduğu kilit taşlarının satışı da bir hayli fazladır. Bu nedenle kilit taşlarının alınması sırasında araştırmanın iyi direncinin çok zayıf olacağı ve kolay bir şekilde hasar alacağı yapılması daha faydalı olacaktır. Sıradan bir kaliteye sahip kilit taşlarının aşınma bilinmelidir. 

kilit taşı fiyatBİLGİLENDİRME

 

 

NEDEN KILITLIPARKETASI.COM
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER